Horní menu

home

Zvonohře je 20 let !Milí přátelé zvonů a zvonoher,

zdá se to nedávno, kdy jsme na pražské Ladronce slavili desetileté výročí zvonohry a přitom se rychle blíží narozeniny dvacáté... Mnozí z Vás provázejí zvonohru od samého počátku, tak pro ty "služebně mladší" jen krátkou rekapitulaci : Ten úplně první koncert se konal 3.září 2001 v pražské Oboře Hvězda. O tři dny později jsme byli na Staroměstském náměstí a téhož dne večer na Vyšehradě. To už byla součást Festivalu Eurocarillon a předvést své umění na zcela novém nástroji přijeli carillonéři z několika evropských zemí. V dalších dnech koncerty pokračovaly na Žofíně, znovu v Oboře Hvězda, na Loretánském náměstí a na Letné. Výběr z těchto koncertů vyšel na CD a je u nás stále dostupný.

Tehdy byly ze strany Magistrátu velkorysé plány až na 114 koncertů ročně, já jsem jim naivně věřil a zabýval jsem se úvahami, jak to všechno zorganizovat. Realita pak byla úplně jiná, ale o tom dnes psát nechci. Všichni víte, že zvonohra prakticky už druhý rok nedobrovolně zahálí a přitom náklady stále běží. Teď máme před sebou naději na obnovu alespoň tuzemských koncertů, takže se mi znovu vynořila myšlenka na oslavu 20.výročí zvonohry. Myslím si, že by bylo velmi symbolické uspořádat tento výroční koncert opět v pražské Oboře Hvězda, a z toho důvodu jsem požádal Městskou část Praha 6 o povolení vjezdu. Úřad - jak jinak - zatím mlčí, přestože jsem vzhledem ke krátkému termínu žádal u rychlou odpověď alespoň ve stylu ano-ne. Pokud povolení dostaneme, bude přede mnou další otázka : k takové příležitosti by se slušelo pozvat kromě Mgr. Rejška aspoň některé z tehdejších zahraničních carillonérů, kteří jsou stále aktivní. Vím, že by takové pozvání rádi přijali, ale současně bych pokládal za svou povinnost jim uhradit alespoň cestu a ubytování. A tím jsem u otázky, kterou bych s vámi všemi rád probral : V současné situaci si nemohu dovolit vše financovat sám, jak tomu bylo u předchozího výročního koncertu. Ptám se tedy, zda byste - jako fandové zvonohry - byli ochotni se složit a dát dohromady nějakou částku na úhradu cesty těchto carillonérů ? Zatím neznám přesnou výši nákladů, ale aspoň orientačně : za každoroční koncert Roaming bells na lodi u Karlova mostu jsem vždy platil 1000,-EUR. Lze předpokládat, že by tomu bylo stejně i letos.

Pokud mi vaše reakce potvrdí určitou šanci, že peníze dáme dohromady, založím transparentní účet a z něho bych hradil potřebné náklady. Vše je to samozřejmě podmíněno i povolením vjezdu do Obory Hvězda, ale pokud se to má stačit vůbec zorganizovat, už je skoro nejvyšší čas.

Budu se těšit na vaše odpovědi, nejlépe e-mailem na carillon@carillon.cz !

 Zdraví

Petr R.Manoušek

 

P2001-0906015.JPG

 

P2001-0907029.JPG

P2001-0908037.JPG

 

 

 

 

 

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Naši partneři