Horní menu

home

Vánoční koncerty 2019Přátelé zvonů a zvonoher,

znovu se blíží čas našich vánočních koncertů, tak mi dovolte malé shrnutí. Jistě jste zaregistrovali, že v letošním roce ubylo zahraničních koncertů. Není to kvůli nižšímu zájmu, příčiny jsou zcela pragmatické : poměrně razantní zvýšení nákladů na dopravu zvonohry a také stále komplikovanější předpisy ve všech zemích EU, ČR nevyjímaje. Zásadní položkou je pochopitelně cena paliva a pak také sazby mýtného pro vozy nad 12tun, které vycházejí ze snahy regulovat provoz kamionů. Výsledkem jsou pak zákazy jízdy o víkendech a mýtné, které činí až 0,5 EUR (13 Kč) za 1km. Každá země má samozřejmě jiný systém, jiné sazby i předpisy, ale pro nás to ve výsledku znamená totéž : náklady na jednotlivý koncert už nejsou pro objednatele akceptovatelné. Dlouhodobé (a hlavně bezpečné !) parkování v zahraničí je dnes také mnohem dražší a při denním limitu doby řízení často nelze zvonohru do bezpečí dopravit včas. Z těchto důvodů už zbývající tři ze čtyř existujících mobilních zvonoher v Evropě cestují pouze v blízkém okolí svého sídla a do zahraničí se nevydávají. Vyšší náklady se pochopitelně projevují i při cestování v ČR, ale při menší vzdálenosti je to zatím stále udržitelné.

Máme radost ze stále vyššího zájmu domácích objednatelů, přestože je stále soustředěn hlavně do předvánoční doby. Snad se nám v budoucnu podaří prosadit nějaké koncerty v jarním či letním období, které je pro akce v exteriéru rozhodně příznivější. Pak bude možné zorganizovat větší akci za účasti dalších muzikantů a kombinace hry zvonů s dalšími hudebními nástroji Vám přinese další nové zážitky. 

V současné době dochází k častým změnám v našem programu akcí, často i vícekrát během dne. Chcete-li být stále "v obraze", na našich stránkách najdete vždy aktuální seznam. Můžete se také zaregistrovat k odběru novinek, ty Vám pak budou chodit automaticky.

Zůstaňte nám v přízni, těšíme se na setkání při dalších koncertech !

Petr R.Manoušek

P2015-1219959.JPG


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Naši partneři

Aktuality