Horní menu

home

Koncert v Oboře Hvězda III.Milí příznivci zvonů a zvonoher,

jako závěrečnou kapitolu plánované akce "Koncert v Oboře Hvězda" přetiskuji svou odpověď MHMP a tím to pokládám za uzavřené:

Vážená paní Maratová,

vidím, že za dvacet let se situace zásadně změnila a dnes je třeba podobné akce řešit minimálně s půlročním předstihem. Bohužel v únoru jsem nemohl předpokládat, zda v září budeme po více než roční přestávce vůbec hrát a také jsem netušil, že Praha 6 už o Oboře Hvězda nerozhoduje, ale přitom stejně musí dát k akci svůj souhlas. To mi Bc.Tomáš Srp nesdělil.
Podle Vašeho vyjádření není povolení koncertu podáním obou žádostí ani zdaleka jisté, tudíž termín 4.9. je zcela nereálný. Nemohu přece pozvat zahraničního interpreta, pokud není termín koncertu závazně potvrzen. Když navíc musím počítat s 30 denní lhůtou na vyřízení také u všech požadovaných příloh, měl bych si na to najmout zvláštního asistenta. Protože stejné podmínky zjevně platí ve všech "parcích celopražského významu", nebudu se pokoušet ani o jinou alternativu, která by navíc vyžadovala další povolení vjezdu do zón 12t, 6t a 3,5t. Z tohoto pohledu je až neuvěřitelné, že v září 2001 proběhly koncerty zvonohry se zahraničními carillonéry během jednoho týdne v Oboře Hvězda, Na Vyšehradě, na Loretánském i Staroměstském náměstí, na Letné i na Žofíně.

Naše příznivce snad už ani nepřekvapí, že za těchto okolností Pražská mobilní zvonohra své dvacetileté výročí oslaví podle pořekadla "jdi jen tam, kde jsi vítán", to znamená mimo Prahu.

S pozdravem
Petr R.Manoušek

 

Výročí zvonohry si připomeneme na již potvrzených zářijových koncertech a pokud se to podaří, ještě koncem října. Stále se nechci vzdát účasti některého (či některých...) ze zahraničních muzikantů a současně si myslím, že taková akce se musí konat opravdu jen tam, kde budeme vítáni. Už nějaké nabídky jsou a věřím, že to vyjde.

Zůstaňte nám v přízni, těšíme se na vás !

Zdraví

Petr R.Manoušek

P2001-0907028.JPG

Zvonohra na pražském Žofíně, 7.9.2001

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Naši partneři