Horní menu

home

Koncert v Oboře Hvězda II.Milí přátelé,

přetiskuji v celém znění odpověď Magistrátu (viz předchozí článek):

Dobrý den.

V námi spravovaných parcích je možné pořádat pouze akce charitativní, neziskové a nekomerční tzn. bez vybírání vstupného. Pokud tuto podmínku splňujete, je nutné si vyplnit formulář pro povolení akce v parku celopražského významu a formulář pro povolení vjezdu do parku celopražského významu. Formuláře naleznete na našich webových stránkách a vyplněné je podáte na naši podatelnu. My potom dle vyplněných údajů, Vaši žádost v parku posoudíme a rozhodneme, zda akci povolíme či nikoli.

S pozdravem

Jana Maratová

 

Ing. Jana Maratová

specialistka městské zeleně

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Odbor ochrany prostředí

Oddělení péče o zeleň

Jungmannova 35/29, 11000 Praha 1

Tel.: +420 236 005 816, +420 602 221 089

jana.maratova@praha.eu

www.praha.eu

Z požadovaných formulářů jsem po dlouhém hledání našel pouze "Žádost o povolení výjimky....", tj. konání akce, jehož kolonky bych snad dokázal uspokojivě vyplnit. Nicméně tento třístránkový tiskopis na konci uvádí desítku dalších nezbytných příloh v podobě výpisů z rejstříků, plných mocí, situačních plánků atd. Jednou z nich je také samostatná žádost o výjimku k vjezdu na plochy zeleně, dále doklad o maximální hlučnosti nástroje a na konci je záludná poznámka, že "v některých případech mohou být požadovány případné další doklady či předběžná souhlasná stanoviska dotčených subjektů." Veškeré žádosti mají lhůtu na vyřízení 28 dnů, přičemž tu hlavní žádost nelze podat bez již vyřízených žádostí přílohových... Zajímavostí je, že tiskopis "Žádost o povolení výjimky..." nabízí i možnost akce pro komerční účely. Výše poplatku pak začíná od 50000,-Kč/den nahoru a druh povolení se pak nazývá "pronájem" na rozdíl od "souhlasu", který potřebujeme my.

Z této neveselé reality jsem byl bohužel nucen udělat jednoznačný závěr, že koncert v Oboře Hvězda 4.9.2021 není reálný. Pokusím se pochopitelně vyřídit všechny dokumenty a požádat o povolení koncertu někdy během října, ale v kratší době to u nás zjevně legální cestou nelze. Ještě v červnu jsem se naivně domníval, že třeba MČ Prahu 6  zaujme příležitost uspořádat atraktivní akci, ale opět jsem se v jednání s úřady zmýlil. Něco bylo před těmi 20 lety asi opravdu jednodušší.

Zatím se nechci úplně vzdát myšlenky na oslavu narozenin zvonohry a budu stále hledat ještě nějaké jiné vhodné místo, na nějž bdělé oko ani otevřená ruka magistrátního úředníka nedosáhne. Přivítám i Vaše nápady, jen pro úplnost připomínám, že tzv. chráněné parky celopražského významu (= pro nás v podstatě nedobytné) jsou tyto : Stromovka, Zahrada Kinských, Obora Hvězda, Letenské sady, Petřín a Vítkov. V tzv. zvláštním režimu funguje i Městská památková rezervace včetně oblasti Pražského hradu a většiny Hradčan.  Moc toho pak už nezbývá, že ? Přesto stále věřím, že najdu nějakou cestu a setkáme se na koncertu zvonohry bez úředníků i politiků, jen pro potěchu duše.

Zdraví

Petr R.Manoušek

 

P2001-0906111.jpg


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Česky English

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.

Naši partneři